Schengen Ve Amerika Vizeleri

Schengen Vizesi vs Amerika Vizesi

Avrupa ülkelerini ziyaret etmek birçok Türk vatandaşının en büyük hayallerinden biridir. Avrupa’nın Roma, Barselona, Amsterdam, Paris gibi şehirlerini kim merak etmez ki? Ancak bu hayalleri gerçekleştirmek için birçok prosedür içeren bürokratik işlemler vardır. Örneğin, Schengen Vizesi almak için uzun bir evrak listesini elinize tutuştururlar, veya Amerikan Turistik Vizesi almak için de mülakata girmeniz gerekecektir. Bunlar ilk bakışta göze zor gerelen şeyler ancak bu yazıda vereceğim bilgiler ve faydalı linkler ile aslında bu konunun korkulacak kadar büyük bir mevzu olmadığını göreceksiniz.

schengen-vizesi-nasil-alinir

Schengen Vizesi

Schengen Vizesi

Önce biraz daha karmaşık olanla başlayalım. Schengen vizesi için konsolosluklar Amerika vizesinden daha fazla evrak istemektedir. İş yeri ile ilgili olan evraklar Vergi levhası, ticaret sicil gazetesi vesaire kafa karıştırıcı olabilir.

Avrupa Seyahati İçin Schengen Vizesi Nasıl Alınır

Schengen için gerekli evraklar listesi uzayıp gider. Bunun için çok detaya girmek yerine sizin için tüm konuyu kapsamlı bir şekilde anlatan ve yönlendirme yapan bir gezi yazısına link vereceğim: Schengen Vizesi Nasıl Alınır Bu yazıda AB Ülkeleri güncel listesi ve Schengen vizesi için yapılması gerekenler açık ve net bir şekilde yazılmıştır.

Güncel AB Schengen Ülkeleri Tam Listesi

Almanya, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovenya, Danimarka, Estonya, İsveç, Fransa, Hollanda, Hırvatistan, İspanya, İsviçre, İtalya, İzlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg Macaristan, Malta, Hırvatistan, Slovakta, Yunanistan Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya,İsviçre.

amerika-vizesi-nasil-alinir

Amerikan Vizesi

Amerikan Vizesi

Bir çoğumuz Hollywood filmleri ile büyük de Amerika sokaklarını izledik. Örneğin Zor Ölüm, Geleceğe Dönüş, Kasım’da Aşk Başkadır, Matrix gibi sayısız gişe rekoru kıran filmler, New York, Los Angeles, San Francisco, Seattle sokaklarında çekildi. Bizim de bilinç altımıza ister istemez Amerika’yı bir kez de olsa ziyaret etme fikri yerleşti. Aslına bakarsanız, kriterlere uyuyorsanız Amerika Turistik Seyahat vizesi almak, Schengen vizesi almaktan bile daha kolay. Yapmanız gereken DS-160 formunu eksiksiz doldurmak, düzenli bir işe sahip olmak ve mülakatta soruları eksiksiz ve dürüst bir şekilde cevaplamak.

ABD Seyahati İçin Amerika Vizesi Nasıl Alınır

Amerika turistik vizesi için gerekli evraklar listesi uzar gider. Bu konuyla ilgili uzun uzadıya detaya girmek yerine sizin için tüm mevzuyu kapsamlı bir şekilde anlatan ve yönlendirme yapan bir seyahat blog sayfasına link vereceğim: Amerika Vizesi Nasıl Alınır Bu yazıda AB Ülkeleri güncel listesi ve Schengen vizesi için yapılması gerekenler açık ve net bir şekilde yazılmıştır.

İyi seyahatler Dilerim


Önerilen Diğer Yazılar:


2 thoughts on “Schengen Ve Amerika Vizeleri

  1. Pingback: Istanbul City Travel Photos – Ephesus Private Tour Guide

  2. Pingback: Efes Antik Kenti Hakkında Bilgi – Ephesus Private Tour Guide

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s